Prashanti de Jager


Narodil se v Michiganu holandským rodičům, 
a své dětství a dospívání trávil v divočině okolních lesů a jezer. V USA vystudoval letecké inženyrství, biofyziku a tanec, a pracoval jako technik na záchranné službě. 

Po čase se odebral do Indie, kde studoval Védske vědy jako je Yoga, Ayurveda (staroindická medicína), Jyotisa (staroindická astrologie), Vastu Shastra (staroindické feng shui) a další. Následujících 12 let strávil studiem Jogy se svým Guruem
Sri H.W. Poonjou, a ostatními Védskými vědami s rozmanitými učiteli, od babek kořenářek na mnoha indických tržištích, farmářů, od asketických sadhuů a jogínů žijících daleko v horách, až po profesory a doktory na prestižních indických univerzitách. 

Prashanti je členem osazenstva Ayurvédského institutu v Rishikeshi, Kalifornské asociace Ayurvédské medicíny a dalších. Pravidelně publikuje do časopisu Light on Ayurveda, píše knihy a soustředí se na lektorskou činnost po celém světě.

Prashanti je Védský vědec,
praktikuje ajurvédu a jógu, je pokorným žákem i chápavým učitelem a zároveň ekologickým aktivistou. Tyto své atributy spojil, když před 15 lety v Indii založil spolu s pár přáteli projekt Organic India. Organic India je dnes přední společností pěstující ajurvédské byliny v biokvalitě a podporuje tisíce indických rodin a farmářů v jejich přirozeném prostředí. DunaGiri je dalším projektem, který potřebuje podporu veřejnosti.


Komala Lyra

Jedinečná léčitelka, tanečnice, inspirující lektorka, která spojuje dary Ájurvédy- Jógy a Tantry v jednu stezku, a vnímá tak jednotu těla- mysli a ducha. Komala vytvořila koncept AYURVEDA MANDALA, profesionální vzdělávací program aby mohla přenést tuto starodávnou vědu do kontextu moderního života. Propojuje tak vědu s intuicí, učí s jedinečnou hloubkou srdce a jasnosti. Její inspirující přístup podporuje v druhých odvahu jít hlouběji do sebe, aby mohli poslouchat, jak k nim promlouvá vlastní tělo a duše.

Její profesionální práce spočívá ve velkém rozsahu léčivých umění, které podněcuje rozšířené vzdělání v Ájurvédě, energetické práci s tělem, tancem, terapií barvou, aromaerapií, herbologií, klinickou prací a meditací. Její formální vzdělání je na poli umění, designu a architektury.

Komala Lyra je také lektorkou Panchakarmy, Ajurvédské očisty, která funguje na buněčné úrovni.

Je certifikovaná je v Ajurvédském institutu v Albuquerque, NM,USA, také programem Dr. Vasanta Lada v Puně, Indii. Vydala několik knih a publikuje články o Ajurvédě a léčení. Komala Lyra koordinuje tým jedinečných praktikantů Ajurvédy a nabízí tak možnost zažívat Ajurvédu v každodenním životě prostřednictvím osobních retreatů a vzdělávacích programů.

www.ayurvedamandala.net

Kamila Brenková

Inspirací k praxi jógy byly pro Kamilu zdraví a bytostni rozvoj. Při hlubším zkoumaní jogínských principů zjistila, že studium jógy obsahuje hluboký psychologický rozměr, který byl vždy jejím velkým zájmem. Praxi jógy vidí jako dar, jak znovuobnovit harmonii těla a duše, emocionální svobodu, lehkost i sílu v těle, možnost jak objevovovat sebe sama a čerpat ze studnice radosti.

Cvičení těla je jako cvičení hry na klavír, či svého hlasu, pravidelné opakování stejných vzorců nás vede k osvojení si jejich detailů a posléze k hlubším variacím, zábavnějším možnostem, ukotvené sebejistotě a po zasazení pevných základů - otevření se nekonečným možnostem projevu energie v přítomném okamžiku.

Jóga společně s Ájurvedou (staroindickou naukou o životě), pro ní tvoří dokonalý systém návodů jak dospět k optimálnímu zdraví, nejlepší možné verzi sveho potenciálu, a žít ve zdraví a v míru se sebou i s okolím, a své poznatky a zkušenosti dávat k dispozici ostatním.

Kamila studuje a čerpá jogínskou inspiraci převážně z učení jogové terapie manželů Mohanových manželů Mohanových, a dynamické jógy  Olivie a Gofrey Devereux.

Kamila má nyní svou Ajurvédskou praxi v Orlických horách, ve vile Sklenářka  www.sklenarka.cz
v rámci projektu
Lesní lázně. 

Můžete se přijet nechat opečovat do srdce lesa u Kostelce nad Orlicí, pobýt pár dní, užít si masáže, procedůry, terapie, zacvičit si, zameditovat a pobýt sami se sebou, se stromy, tichem, pávy...

Jednou za měsíc také provádí Ajurvédskou péči v Praze,
v centru Babiččina péče v Průhonicích. Pro volné termíny a potřebné informace kontaktujte Petru nebo Nikol na recepci http://www.babiccinapece.cz/cs/kontakt/

Pro více informací kontaktujte přímo Kamilu 
Katka Horáčková

Jako permakulturní aktivistka a veganka sbírá od 90. let minulého století zkušenosti s pěstováním, užíváním a zpracováním bylin. 
Z ajurvédy používá principy ověřené staletími v našich místních podmínkách a s lokálními rostlinami. 

Po zkušenostech v českých i mezinárodních organizacích zaměřených zejména na ochranu životního prostředí projezdila Evropu jako WWOOFer, aby se naučila ekologickému pěstování, uchovávání osiva, stavbě hliněných domů i sázení stromů v dešti.

Stála u zrodu stránek
 www.bio.cz; v roce 2001 spoluzaložila veganskou biozahradu s cílem zachování starých odrůd kulturních plodin a řemesel.
V rámci osvěty v ekologickém zemědělství a trvale udržitelném rozvoji hostuje permakulturní kurzy a vzdělávací semináře, přispívá do různých publikací a na weby a spolupracuje s podobnými projekty. V organizaci Permakultura CS se věnuje mezinárodní spolupráci a lektorování specializovaných kurzů, v současnosti koordinuje Akademii permakultury ČR.

Ve spolupráci s Nobilis Tilia založila ZAHRADU DOBRA místo pro praktické vzdělávací a pobytové kurzy, kde nejčastěji spojuje permakulturu s jógou a léčbu kořením s prací 
s rostlinami. Zde také vznikly první společné semináře s Kamilou Brenkovou pod názvem PERMAJOGA, které spojují principy permakultury a jógy.

Od roku 2015 se častěji vyskytuje znovu v Českém středohoří, kde v Merbolticích s přáteli buduje Spolek Hvozd permakulturní hospodářství, které poskytuje místo pro mezinárodní i místní wwoofery pro pobyt v krajině a trénink soběstačnosti. Zde také probíhají vzdělávací kurzy a kulturně pracovní pobyty.

Poskytuje poradenství v ekologickém pěstování a zakládání jedlých zahrad, vyrábí hojivé masti, šperky, a nejraději vaří z toho, co roste samo.

50 % tržby ze svých vybraných produktů přispívá na Projekt DunaGiri.


www.permajoga.cz

www.bio.cz/cestou-bylin
www.akademiepermakultury.cz

katka.kailash@gmail.comBarbora Šubertová

Umění užívat si života plnými doušky a nacházení funkčních metod k harmonizaci bytí na této nádherné planetě jí vede cestou jógy, sebekoučinku a přepisování starých zarytých programů v mozku.

Aktivní komunikace s vnitřním dítětem a jeho aktivita jí přivedla k práci s dětmi, kde nachází cenné zkušenosti pro následnou práci s „dospělými“ zejména v oblasti vztahu a lásky k sobě samým, kde sídlí kořeny mnoha lidských starostí a neduhů tedy i disharmonie.

Spoluzakladatelka Enviklubu HURÁ VEN! Lesní mateřské školky a klubu, kde uvede zajímavé a tvůrčí semináře pro veřejnost. Aktivní komunikace a práce s dětmi podle principů Naomi Aldort a následná reflexe rodičům zavrtává nemálo semínek pro zlepšení (ne)výchovy a vztahu s dětmi v rodinách.

Umělecká duše jí vede k tvorbě harmonizujících hliněných obrazů, výrobě šperků a dalších zajímavých technik. Inspirovala se u své učitelky jógy a ajurvédy Kamily Brenkové a praktikuje meditaci TANDAVA, které by se chtěla i nadále aktivně věnovat.

bara.kailash@gmail.com
www.hura-ven.czAdéla Kubíčková

P
rovozovatelka sociální a nezávislé prodejní sítě 
Bio.cz 

Dříve se věnovala práci v ekologických organizacích, například v kampani za zachování severočeské obce Libkovice, která byla zbytěčně srovnaná se zemí. Stála u zrodu akce Den bez aut a pořádala českou verzi festivalu Ekotopie. 

Organizovala dobrovolníky pro psycho-sociální práci s uprchlíky v Kosovu, Bosně a Hercegovině, Albánii, Chorvatsku, Srbsku a Černé Hoře během válečného konfliktu na prahu 20. a 21. století. 

Deset dalších let pracovala v oblasti médií a marketingu, aby mohla načerpané zkušenosti přenést zpět do oblasti společensky prospěšného podnikání. Pomáhá nám s webem, propagací a orientací v mediálním a informačním pralese.

adela@bio.cz

ॐ स॒ह ना॑ववतु । स॒ह नौ॑ भुनक्तु ।

स॒ह वी॒र्यं॑ करवावहै ।

ते॒ज॒स्वि ना॒वधी॑तमस्तु॒ मा वि॑द्विषा॒वहै॑ ॥

ॐ शान्ति॒ः शान्ति॒ः शान्ति॑ः ॥

om

saha nā vavatu

saha nau bhunaktu

saha vīryaṃ karavāvahai

tejasvināvadhītamastu mā vidviṣāvahai

oṃ śāntiḥ śāntiḥ śāntiḥ