právě proběhlo .  .  .

počkejte chvilku pro načtení fotek, při  kliknutí můžete shlédnout větší fota
Dhanurveda 2016

DHANURVEDA 2016 - cesta hrdiny

12. - 15. května 2016 - vila Sklenářka

Soustředění těla a mysli v krásné přírodě a s jedinečným programem.

Jogínské techniky, které se učíme skrze lukostřelbu, jsou projevem hlubších sfér Prany (životní síly), Tejas (jasnosti), Tantry (vizualizací), Mantry (zpěvů) a Yagni (ohňového rituálu).

Propojení hrdinského mýtu s uměním Dhanurvédy nám může pomoci přiblížit se našim osobním mýtům a evoluci.Letošní kurz Dhanurvédy nás seznámí s tím, jak být Hrdinou a rozvinout svůj nejvyšší potenciál v současné době plné změn.

Před příjezdem na kurz, anebo po něm, doporučujeme účastníkům přečíst si knihu Josepha Campbella Hrdina tisíce tváří.


MANTRA - posvátný hlas Duše

MANTRA - sacred sound of Soul 7. - 10.5.2015

s Prashanti de Jagerem

7. - 10. května 2015 ášrám Žďárec u Skutče

Od čtvrtka vpodvečer do neděle jsme společně praktikovali a zjišťovali, jak se liší jednotlivé techniky, hledali jejich kořeny, zažehli je u ohně v přírodě i uvnitř sebe.


Také jsme vyráběli medicínu pro hlas a hrdlo, duši a tělo.

Našimi průvodci jsou a budou:

Prashanti de Jager - védská filozofie, mantry, program

Kamila Brenková - joga a hudba, zpěv, tampura a překlad

Katka Horáčková - byliny, zpěv, překlad a hudba

MANTRA, JAPA, VAK, TEJAS, YOGA, JYOTISH, VASTU SHASTRA, HOMA, AGNI HOTRA, UJAYI dech, DANDA PRANAYAMA, TIBETSKÁ MANTRA, UPANISHADY, SEMENNÉ MANTRY, naše tělo a náš hlas.VASTU SHASTRA  I a II s Prashanti de Jagerem

1. - 3. 5. 2015  v Praze

VASTU SHASTRA 1 a 2 in Prague - 1.- 3.5.2015


První den jsme shrnuli a pro nové účastníky představili téma VASTU SHASTRA, počínaje prací se základními principy návrhu až po harmonizaci těchto návrhů se silami Země, Sluneční soustavy a galaxie.

VASTU SHASTRA je vědou, která používá nádherné dokonalosti vzorců posvátné geometrie, a toto poznání vede k dovednostem v prostoru, zvuku

i čase, aby umožnily lidem žít a rozvíjet se v harmonii s těmito základními kosmickými vzorci. V mnoha aspektech je VASTU SHASTRA kořenovou vědou pro džótiš (védskou astrologii) a ájurvédu.VASTU SHASTRA - série úvodních přesnášek k tématu
s Prashanti de Jagerem

5. - 7. 12. 2014 v Praze, Relaxarium Umbilicus, Václavské nám. 8

VASTU SHASTRA I in Prague 5. -7. 12. 2014VASTU SHASTRA je věda o harmonickém tvoření,která dala vzniknout čínskému pojetí prostoru Feng-Shui.

Náš první víkend byl plný filozofických základů vědy o harmonickém prostoru a elementech, také ovšem praktického cvičení – tvořili jsme svůj osobní erb; a nechyběly ani návody a domácí úkolů k příštímu setkání.

VASTU SHASTRA 2 nás jistě nemine a máme se na co těšit !

VASTU SHASTRA vyvstává z kolektivních vhledů tisíciletí neuvěřitelných ršiů (zřeců), kteří měli možnost nahlédnout do nádherné dokonalosti vzorců posvátné geometrie, poznali, jak veškerá přirozenost vyvstává a na tomto základě vyvinuli dovednosti a plány, které by umožnily lidem žít a rozvíjet se v harmonii s těmito základními vzorci.

NAVARATRI aneb DEVĚT NOCÍ BOHYNĚ

NAVARATRI in ashram 26. - 30. 11. 2014 Czech republic

s Prashanti de Jagerem

26. - 30. 11. 2014 ve Šrí Dévpuridží ášrámu, Žďárec u Skutče

zážitkový a výukový seminář jedné z nejúčinnějších jogínských očistných technik. Navaratri nám nabízí správný kontext pro všechny ostatní typy detoxikací.

Tento pobyt vás vybaví základními protokoly a jejich principy, na jejichž základě můžete sami zvládnout vaši vlastní očistu do takové hloubky, která vám vyhovuje, a zároveň mít na mysli zásadní ač zdánlivě pozapomenutý koncept, kterým je regenerace a následné oživení. To je cílem tohoto semináře.

NAVARATRI aneb DEVĚT NOCÍ BOHYNĚ 2014 v ašrámu ve Žďárci u Skutče proběhl v příjemném prostoru kamenného domu vytápěném dřevem a s lahodnou jednoduchou stravou v místní čajovně provoněné Tulsi čajem. Ten jsme střídali vývarem z kořenů orchidejí a dalších bylin z Himalájských bezpečných zdrojů, které přivezl Prashanti, abychom vyživili své OJAS. Za okny sice mrazilo, ale nás hřálo téma tak zásadní pro naše stálé zdraví. Dostali jsme návod k očistě tela a zejména našich duší a myslí. Děkujeme.KOMALA LYRA
poprvé v České republice
více o lektorce na KDO JSME


DANZARITUAL 2014 s Komalou Lyrou


DANZARITUAL 5 ELEMENTS

17. - 20. října 2014
v ašrámu ve Ždárci u Skutče


Inspirováno Ajurvédou a pěti elementy,
tento retreat otevírá prostor ve vašem těle tak,
aby jím mohla volně proudit kreativita.

Užijeme si možnost tančit v přírodě a dovolit se zahrnovat svou vlastní krásou.

Vhodný čas prožít energii PROSTORU - VZDUCHU – OHNĚ – VODY - ZEMĚ, zatímco budete objevovat jejich projevy ve Vašem tanci v deno-denním životě. Je to pozvání poznat Vaše tělo, a ocenit ho jakožto kanál, kterým proudí vědomí.
SADHANA - vnitřní krása

SUNDARAM - vnitřní krása 26. - 28. 9. 2014 Babiččina terapie

září 2014
v centru
Babiččina terapie, Průhonice

Komala Lyra přijela poprvé do Čech a představila AYURVEDA MANDALA


Krása je většinou vnímána skrze filtry vzhledu a módy, ale ta opravdová oslnivá přitažlivost vzkvétá z kvalit vnitřních jako je uvolněnost, radost, uvědomění, kreativita a hlubší pocit spokojenosti.

Ajurvéda přináší toto pochopení do běžného života. Představí specifické rituály, které vyživí tělo aby mohlo být lepším nástrojem vědomí. Propojí tak jak vnitřní tak vnější vyzařování.

Praktickou a velmi příjemou částí semináře byla příprava očistných peelingů na obličej, masek, toniků a olejů pro Vatu, Pittu a Kaphu jako péči o ple't.

JÓGA, SADHANA A AJURVÉDA v ašrámu
květen 2014 ve Šrí Dévpuridží ášrámu, Žďárec u Skutče

JOGA A AJURVEDA V AŠRÁMU 2014


" Pokud jste někdy toužili mít možnost odjet do ašrámu v Indii, tam zažít jednoduchost a klid, pravidelnost praxe a duchem prostoupený prostor, ale Indie byla pro vás moc daleko ... tak toto setkání je to pravé pro vás."

Letos jsme se setkali trochu jinak. Po letech čerpání mnoha informací od našeho drahého Prashantiho, přišel čas mít možnost veškeré učení více integrovat, praktikovat, a dostat se díky jogínské praxi a Ájurvédským procedůrám hlouběji do sebe, do své intuice, k možnosti více cítit a uchopovat jak sebe, tak věci kolem z hlubších sfér.

Během dne jsme drželi ušlechtilé mlčení - maunu - ráno vítali ohňovým rituálem a mantrami, dopoledne strávili s jógou, pranayamou a meditací,
odpoledne bylo volné pro praktikování ajurvédských terapií. Večer jsme se seznámili s meditačním tancem tandava a brzy po 21hodině pro nás pokračovala znovu  mauna.

K praktikování nám byly k dispozici:

Masážní stoly, Ájurvédská medicína, Ájurvédská potní sauna = Svedana box, Shirodhara, 4 ruční masáž, labyrint, procházky, byliny, ...
PRAKTICKÁ AJURVÉDA V - medicína a terapie pro hormonální zdraví
květen 2013 na Tuněchodském mlýně

PRAKTICKÁ AJURVÉDA - medicína a terapie pro hormonální zdraví


Během semináře jsme zkoumali různé části endokrinního systému, štítnou žlázu a její hormony, které jsou podstatou systémového metabolismu, a také na šišinku (hypofýzu) a její návaznost na třetí oko a život v souladu se slunečními cykly.

Léčebnou terapii spojenou s hormonální rovnováhou  Shirodhara, jsme procvičili všichni, a naučili jsme se pro ni  vyrábět medikované oleje.

Další medicína, kterou jsme vyráběli, jsou přírodní šampony a to z bylin, které pomahají zdravému růstu vlasů a příznivě ovlivňují naši mozkou činnost....
DHANURVÉDA II - JÓGA LUKOSTŘELBY
a výroba medicíny první pomoci tradičními postupy
květen 2013
na Tuněchodském mlýně

DHANURVEDA II - JÓGA LUKOSTŘELBY


V překrásném údolí Tuněchodského mlýna na Kladrubsku a na přilehlých loukách jsme objevovali naši osobní svobodu a volnost, v jurtě našich lukostřelců pak vyráběli medicínu na podporu trávení a první pomoci z běžného koření a právě rostoucích bylin.

Jogínské techniky, které se učíme skrze lukostřelbu, jsou projevem hlubších sfér Prany (životní síly), Tejas (jasnosti), Tantry (vizualizací), Mantry (zpěvů) a Yagni (ohňového rituálu). Nástrojem lukostřelby jsou nám kromě vyvážených luků a ostrých šípů zejména naše vlastní držení těla, klidná mysl a pravidelný dech. Zaměřili jsme se na směrování Prány v náš prospěch, v prospěch našeho životního záměru.2012

AJURVÉDSKÁ AROMATERAPIE IV -  AJURVÉDA & AROMATERAPIE & PRÁNA
duben - květen 2012 na Vlčí Hoře

Ajurvédská Aromaterapie IV

Zkoumali jsme bylinné spojence z naší domácí říše
i z Himalájí, naučili jsme se používat tradiční pomocníky – alchymii, Lunu a její rytmus, naučili jsme se mantry k posílení medicíny pro nás i naše blízké.

Tradičním způsobem jsme vyráběli vonné františky k očistě prostoru, oční medicínu
KAJAL, zubní prášek VAJRADANTA, nosní olej NASJA, ochutnali jsme mnohé byliny sušené i čerstvé, ovoněli mnohé esenciální oleje, .... zažili pět dnů s krásným počasím a v nádherném prostoru... a mnohé další


Kurz se konal ve spolupráci s www.nobilis.cz, výrobcem tradiční čisté české aromaterapeutické kosmetiky a surovin k jejich výrobě. Děkujeme.DHANURVÉDA I - JÓGA LUKOSTŘELBY

Dhanurveda I - Joga lukostřelby

květen 2012 na Vysočině

Dhanurvéda nás učí koncentraci, dechu, tichu a umění zaktivovat svou sílu a použít ji k tomu, abychom manifestovali pozitivní změny. V dávných legendách a literatuře celého světa, stejně tak jako v moderních filmech se objevuje umění lukostřelby jako umění skýtající mnohé magické schopnosti a kouzla. Magický potenciál lukostřelby sahá až do časů dávných véd. 

Tento seminář odkrývá náš potenciál pomocí umění Dhanurvedy - jógy lukostřelby - způsobem, který v sobě kombinuje prvky jógy, šamanského výcviku, a umění přežítí v přírodě.
ve spolupráci s jógovým studiem www.akasha.cz
2011

Ajurvédská aromaterapie III.


AJURVÉDSKÁ AROMATERAPIE III.,
MARMA A JÓGA

jaro 2011


Skrze principy Ajurvédy a Aromaterapie jsme
zkoumali svět bylin, vyráběli různé druhy medicíny a procvičili si spinální olejovou terapii Kati Basti.

Pracovali jsme s místními bylinami na základě ajurvédských principů. Léčivé výrobky  z nich připracvené zahrnují: posilující a tonizující chutné nápoje, elixíry a bylinné marmelády - Ayurvédske Avaleyah.

Nahlédli jsme do vesmíru možností vrcholné terapie pro celé tělo, mysl a duši - Shirodhara.

Seminář se konal ve spolurpáci s www.nobilis.cz


Jóga a charita na statku, Předboj
jaro 2011

Jóga na statku, Předboj


Na statku Předboj u Prahy proběhla benefiční akce na podporu projektu DUNAGIRI, který podporuje záchranu původních ekosystému v Himaláji. Tím, že vyučuje místní vesničany a bylináře šetrnému sběru a pěstování vzácných bylin (často endemitů), plánuje postavit Ajurvédskou kliniku, která bude zároveň sloužit jako výukové středisko pro místní i vzdálené studenty ajurvédy s cílem udržet tradici původních procedur a terapií, znalost pěstování a zpracování bylin, udržování vlastního osiva.....


místo konání: www.yardresort.com

DARPANA: Yoga, Prana a Psychologie vztahů jakožto živé medicíny mezi námi

Maitrea – dům osobního rozvoje, Praha

Jogínský název pro vztahy (Darpana) znamená zrcadlo. Dvoudenní seminář na téma Jak porozumět energetickému jazyku vztahů a aktivně používat životní energii. 

Jak využít myšlenky a přesvědčení, které jsou nejlepší pro nás a trvale udržitelné pro všechny.

místo konání: www.maitrea.cz


ABHYANGA - olejová ajurvédská masáž
ZÁZRAKY DUŠE, masérská škola v OSTRAVĚ

jaro 2011

Abhyanga - ajurvédská masáž, Zázraky Duše v Ostravě


Jak se z maséra stát terapeutem.

Jak porozumět energetickému jazyku ajurvédy v profesionální praxi.

  • Příprava masážních olejů, 
  • používání esenciálních olejů, 
  • terapie pro plíce s ricinovým olejem, 
  • ubtan jako terapie pro detoxikaci a projasnění kůže.

místo konání:  www.zazrakyduse.cz


2010

Ajurvédská Aromaterapie II.


AJURVÉDSKÁ AROMATERAPIE II.
jaro 2010


Pokračování Školy Ajurvédy a Aromateriapie ve spolupráci se společností  Nobilis Tilia v prostředí Českého Švýcarska. Tak začala tradice našeho setkávání ve Šluknovském výběžku.

Během semináře jsme prozkoumali způsoby medikování olejů, doslova si "osahali" základní i vzácné rostlinné oleje, poznali kvality esenciálních olejů ... a zejména si ujasnili, jak je důležité znát jejich čistý původ.

Kromě teorie a masáží jsou součástí kurzu vždy cvičení v posilování záměru, prostřednictvím práce s dechem, soustředěním, mantrami ... pránické ladění a jógové ásany jsou k tomu klíčem.


2009

AJURVÉDSKÁ AROMATERAPIE I, Skalka u Doks
jaro 2009


... tak začala tradice našeho setkávání - kromě společné jógy a manter a hlubokých informací o bylinách; naolejovat DRÓNU, dřevěný masážní stůl na ajurvédské procedury; naučit se a osahat si byliny od Organic India a Pukka Herbs, rostlinné oleje a esenciální oleje od Nobilis Tilia, s.r.o. a společná fotka s jílovou maskou na obličejích. :-)

Jak že to říkal ten Komenský? O tom učení a hraní? :-)